Motorola Solutions Reseller
Radiotelefony i akcesoria Motorola - zalecenia w zakresie czyszczenia i dezynfekcji

Radiotelefony i akcesoria Motorola - zalecenia w zakresie czyszczenia i dezynfekcji

Motorola Solutions opublikowała zalecenia ogólno-wytyczne dotyczące swoich radiotelefonów i akcesoriów w zakresie czyszczenia i dezynfekcji w odpowiedzi na epidemię koronawirusa (COVID-19)

Link (w j. ang.) - Motorola, zalecenia i wskazówki dotycząc czyszczenia i i dezynfekcji

Motorola Solutions przedstawia wytyczne dotyczące czyszczenia i dezynfekcji swoich produktów z dziedziny radiokomunikacji w oparciu o obecne doświadczenia z higieny radiowej. Według światowych organów ds. zdrowia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni urządzeń elektronicznych zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Użycie środków dezynfekujących skutecznie zabija zarazki, które znajdują się na powierzchni tych urządzeń. Zaleca się regularne czyszczenie radiotelefonów oraz akcesoriów( mikrofonogłośniki, mikrofony, zdalne moduły PTT, konsole dyspozytorskie).


Wstępne czyszczenie:

  • Nałożyć 0,5% roztworu wody i detergentu za pomocą niemetalicznej gąbki, użyj sztywnej strony gąbki do przeczyszczenia - usunięcia wszelkich luźnych zabrudzeń z urządzenia. Następnie użyj miękkiej chłonnej strony, aby usunąć roztwór i osuszyć urządzenie.
  • Upewnij się, że po czyszczeniu urządzenia roztworem nie została na nim szczątkowa ilość tej substancji w szczególności w pobliżu jakichkolwiek złączy, pęknięć lub szczelin.

 

Dezynfekcja:

  • Urządzenia można dezynfekować, przecierając je szmatką nasączoną alkoholem izopropylowym (alkoholem odtłuszczającym, technicznym stosowanym do czyszczenia elektroniki) o stężeniu alkoholu co najmniej 70%.
  • Podczas czyszczenia alkoholem izopropylowym, alkoholu nie należy nigdy nakładać bezpośrednio na urządzenie. Powinien być nałożony na ściereczkę, która następnie posłuży do wytarcia urządzenia.
  • Działanie niektórych chemikaliów i ich oparów może mieć szkodliwy wpływ na tworzywa sztuczne i powłoki metalowe.

 

Komunikat:

Motorola Solutions, Inc. nie jest w stanie ustalić, czy określony produkt czyszczący skutecznie usuwa określone obce substancje (w tym wirusy) z urządzenia, ani czy środek dezynfekujący usunie wszystkie zarazki lub wirusy. Jednak powyższe wymienione środki czyszczące, dezynfekujące i procesy zostały zatwierdzone do użytku przez Motorola Solutions, Inc. ponieważ nie wpływają bezpośrednio na zużycie urządzenia. Zapoznaj się z dokumentacją producenta chemikaliów, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat skuteczności produktu czyszczącego w odniesieniu do obcych substancji (takich jak wirusy).